Dla kogo oprogramowanie w chmurze?

46060065 – internet provider.

Oprogramowanie w chmurze staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele firm. Jest ono przeważnie darmowe i zapewnia szerokie możliwości — porównywalne do wersji desktopowych — licencyjnych. Na rynku funkcjonuje wiele różnego rodzaju oprogramowań, dzięki temu z tej możliwości może skorzystać wiele firm. Czym zatem jest oprogramowanie w chmurze? Dla kogo jest przeznaczone taki rodzaj oprogramowania? Odpowiedzi i przydatne informacji poniżej.

Czym jest oprogramowanie chmurze?

Oprogramowanie w chmurze to programy — edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne czy programy graficzne, których używa się bezpośrednio poprzez okno przeglądarki. Nie trzeba ich ściągać ani instalować a dostęp do dokumentów jest online. Programy takie są w większości darmowe i umożliwiają w pełni funkcjonalna prace jak na wersjach desktopowych.


Dla kogo oprogramowanie w chmurze?

Tak i rodzaj oprogramowania jest korzystny w wielu powodów i chętnie z niego korzystać będzie wiele osób. Z pewnością będą to małe firmy, które nie chcą kupować drogiego oprogramowania, gdyż jego koszty są znaczące. Funkcjonalność programów online jest porównywana co do tych desktopowych, więc to dobry sposób na oszczędzanie. Kolejną grupą osób, dla których takie rozwiązanie jest korzystne, będzie kilku pracowników firmy często wymieniających się danymi. Będą oni mogli robić to poprzez internet np. aktualizować dany dokument bez konieczności jego zgrywania na dysk i zanoszenia fizycznie współpracownikowi.

Programy w chmurze będą również przydatne osobom, które często podróżują np. służbowo. Ten rodzaj oprogramowania umożliwia dostęp do naszych dokumentów i możliwość i edycji w każdym miejscu na świecie — niezależnie od tego, czy mamy ze sobą swój komputer. W takim wypadku wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i można kontynuować rozpoczętą już wcześniej pracę np. w filii firmy. Rozwiązanie, jakim jest oprogramowanie w chmurze, jest również coraz częściej wykorzystywane przez duże firmy. Może być to doskonały sposób na zaoszczędzenie wielu środków na licencje tradycyjnego programowania, jeśli pracownicy wykonują jedynie standardowe prace i nie potrzebują zaawansowanej funkcjonalności programów.